LECO N-TYPCellteknik
SMBB Half Cut Cell-teknik
Bifacial cellModulteknologier
Utmärkt anti-PID låg LID-prestanda
Färre skuggningseffekter för heta fläckar
Högre effekt, lägre BOS och LCOE
● ISO9001:2015 kvalitetsledningssystem
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● IEC61215/IEC61730 standardkvalitet
● IEC61701/IEC62716 Salt-/dimma-/ammoniaktest
| Solceller | N-typ Mono |
| Antal celler | 156 (6x26) |
| Mått | 2465 x 1134 x 33 mm |
| Vikt | 34,8 kg |
| Fram-/bakglas | 2,0 mm belagt halvhärdat glas |
| Ram | Anodiserad aluminiumlegering (förstärkt höglastvalfritt) |
| Kopplingsdosa | IP68-klassad (3 bypassdioder) |
| Utgångskablar | 4,0 mm² |
| 250 mm (+)/ 350 mm (-) | |
| Längden kan anpassas | |
| Kontakter | Mc4-kompatibel |
| Mekaniskt belastningstest | Fram 5400 Pa / Bak 2400 Pa |
| KRAFTKLASS | ALVH-620ND | ALVH-625ND | ALVH-630ND | ALVH-635ND | ALVH-640ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Maximal effekt (Pmax) | 620W | 467W | 625W | 471W | 630W | 475W | 635W | 479W | 640W | 483W |
| Tomgångsspänning (Voc) | 55,64V | 52,67V | 55,75V | 52,78V | 55,87V | 52,89V | 55,98V | 52,99V | 56,09V | 53,10V |
| Kortslutningsström (Isc) | 14.18A | 11.44A | 14.25A | 11.50A | 14.32A | 11.56A | 14.39A | 11,62A | 14.46A | 11,68A |
| Spänning vid maximal effekt (Vmpp) | 46,03V | 42,73V | 46,16V | 42,86V | 46,29V | 42,99V | 46,42V | 43,11V | 46,55V | 43,24V |
| Nuvarande maximal effekt (Impp) | 13.47A | 10,93A | 13,54A | 10,99A | 13,61A | 11.05A | 13,68A | 11.11A | 13,75A | 11.17A |
| MODULEFFEKTIVITET (%) | 22,18 % | 22,36 % | 22,54 % | 22,72 % | 22,90 % | |||||
| STC: Strålningsstyrka 1000 W/m², celltemperatur 25 °C, AM1.5G NMOT: Strålstyrka 800 W/m², omgivningstemperatur 20 °C, vindhastighet 1 m/s, AM1.5G | ||||||||||
| Bakre förstärkning | Parameter | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Maximal effekt (Pmax) | 651W | 656W | 662W | 667W | 672W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 23,29 % | 23,48 % | 23,66 % | 23,85 % | 24,04 % | |
| 15 % | Maximal effekt (Pmax) | 713W | 719W | 725W | 730W | 736W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 25,51 % | 25,71 % | 25,92 % | 26,12 % | 26,33 % | |
| 25 % | Maximal effekt (Pmax) | 775W | 781W | 788W | 794W | 800W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 27,73 % | 27,95 % | 28,17 % | 28,40 % | 28,62 % |
| Behållare | 40'HQ |
| Antal per pall | 34 |
| Pallar per container | 16 |
| Antal bitar per behållare | 544 |
| Driftsmodulens temperatur | -40℃ till +85℃ |
| Maximal systemspänning | 1500 DC (IEC) |
| Maximal seriesäkringsklassificering | 30A |
| Effekttolerans | 0/+5W |
| Nominell driftstemperatur (NMOT) | 45±2℃ |
| Temperaturkoefficient för Pmax | -0,29 %/℃ |
| Temperaturkoefficient för Voc | -0,25 %/℃ |
| Temperaturkoefficient för Isc | +0,045 %/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat: +86 13023538686
E-post: gavin@alifesolar.com
Byggnad 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuan-distriktet, Nantong City, Kina
www.alifesolar.com