LECO N-TYPCellteknik
SMBB Half Cut Cell-teknik
Bifacial cellModulteknologier
Utmärkt anti-PID låg LID-prestanda
Färre skuggningseffekter för heta fläckar
Högre effekt, lägre BOS och LCOE
● ISO9001:2015 kvalitetsledningssystem
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● IEC61215/IEC61730 standardkvalitet
● IEC61701/IEC62716 Salt-/dimma-/ammoniaktest
| Solceller | N-typ Mono |
| Antal celler | 132 (6x20) |
| Mått | 2382 x 1134 x 33 mm |
| Vikt | 33,8 kg |
| Fram-/bakglas | 2,0 mm belagt halvhärdat glas |
| Ram | Anodiserad aluminiumlegering (förstärkt höglastvalfritt) |
| Kopplingsdosa | IP68-klassad (3 bypassdioder) |
| Utgångskablar | 4,0 mm² |
| 250 mm (+)/ 350 mm (-) | |
| Längden kan anpassas | |
| Kontakter | Mc4-kompatibel |
| Mekaniskt belastningstest | Fram 5400 Pa / Bak 2400 Pa |
| KRAFTKLASS | ALDT-605ND | ALDT-610ND | ALDT-615ND | ALDT-620ND | ALDT-625ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Maximal effekt (Pmax) | 605W | 454W | 610W | 458W | 615W | 462W | 620W | 466W | 625W | 470W |
| Tomgångsspänning (Voc) | 48,75V | 45,70V | 48,94V | 45,91V | 49,13V | 46,12V | 49,32V | 46,33V | 49,50V | 46,54V |
| Kortslutningsström (Isc) | 15,74A | 12.59A | 15,80A | 12,64A | 15,86A | 12,69A | 15,92A | 12,74A | 15,98A | 12,78A |
| Spänning vid maximal effekt (Vmpp) | 40,82V | 38,29V | 40,99V | 38,47V | 41,16V | 38,65V | 41,33V | 38,83V | 41,50V | 39,01V |
| Nuvarande maximal effekt (Impp) | 14,82A | 11,86A | 14,88A | 11,90A | 14,94A | 11,95A | 15.00A | 12.00A | 15.06A | 12.05A |
| MODULEFFEKTIVITET (%) | 22,40 % | 22,58 % | 22,77 % | 22,95 % | 23,14 % | |||||
| STC: Strålningsstyrka 1000 W/m², celltemperatur 25 °C, AM1.5G NMOT: Strålstyrka 800 W/m², omgivningstemperatur 20 °C, vindhastighet 1 m/s, AM1.5G | ||||||||||
| Bakre förstärkning | Parameter | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Maximal effekt (Pmax) | 635W | 641W | 646W | 651W | 656W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 23,52 % | 23,71 % | 23,91 % | 24,10 % | 24,29 % | |
| 15 % | Maximal effekt (Pmax) | 696W | 702W | 707W | 713W | 719W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 25,76 % | 25,97 % | 26,18 % | 26,40 % | 26,61 % | |
| 25 % | Maximal effekt (Pmax) | 756W | 763W | 769W | 775W | 781W |
| Moduleffektivitet STC (%) | 28,00 % | 28,23 % | 28,46 % | 28,69 % | 28,92 % |
| Behållare | 40'HQ |
| Antal per pall | 34 |
| Pallar per container | 20 |
| Antal bitar per behållare | 680 |
| Driftsmodulens temperatur | -40℃ till +85℃ |
| Maximal systemspänning | 1500 DC (IEC) |
| Maximal seriesäkringsklassificering | 30A |
| Effekttolerans | 0/+5W |
| Nominell driftstemperatur (NMOT) | 45±2℃ |
| Temperaturkoefficient för Pmax | -0,29 %/℃ |
| Temperaturkoefficient för Voc | -0,25 %/℃ |
| Temperaturkoefficient för Isc | +0,045 %/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat: +86 13023538686
E-post: gavin@alifesolar.com
Byggnad 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuan-distriktet, Nantong City, Kina
www.alifesolar.com